Jurapark w Krasiejowie

Jurapark w Krasiejowie

Jurapark w Krasiejowie jest najmłodszym parkiem stworzonym przez Stowarzyszenie Delta, powstał w 2010 roku i mieści się koło Opola. Liczy on ponad 250 modeli dinozaurów i mieści się na ponad 40 ha powierzchni. Z racji tego, że wszystkie trzy parki dinozaurów w Bałtowie, Solcu Kujawskim i Krasiejowie są zrzeszone możemy znaleźć tam podobne rzeczy. W każdym jednak spotykamy też bardzo ciekawe, nowe atrakcje.

W Bałtowie dodatkowo na przykład mamy Zwierzyniec, czy mieścinę czarownic. Tutaj park jest typowo edukacyjny. Mamy wiele pokazów 3D, przedstawiane są Nam historię powstania świata, pierwszych organizmów, wyginięcie dinozaurów czy ewolucję człowieka. Zanim przejdziemy do samego Juraparku, naprzeciwko dinozaurów widzimy budynek nazwany Parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka. Zaznaczę też, że najlepiej najpierw udać się do kas i zaopatrzyć się w bilet kompleksowy (i taniej i z głowy są inne kasy). Przy wejściu do budynku dostajemy specjalny kask na głowę, który posłuży Nam do oglądania prezentacji w 3D, poza tym głos przewodnika poprowadzi Nas poprzez początki świata. Bardzo ciekawe miejsce, myślę, że głównie dla starszych dzieci, które na wakacjach mogą połączyć naukę z zabawą. Bardzo ciekawy jest prom kosmiczny, do którego wchodzimy i odbywamy podróż w czasie. Modele pierwotnych ludzi także bardzo mogą zaciekawić. Z PNiEC wchodzimy do głównej atrakcji czyli tropem dinozaurów.

W porównaniu do Parku w Bałtowie rzeczywiście tutaj robi wrażenie teren na jakim umieszczone są dinozaury, jest ich znacznie więcej, widać, że są nowsze i sama ścieżka dydaktyczna jest dłuższa. Wrażenie zrobić mogą trwające wykopaliska i grupa ludzi szukająca niedaleko Nas pozostałości po pradawnych stworach. Znajdziemy tu oczywiście wielkiego diplodoka, rodzinę stegozaurów, ryczącego tyranozaura, czy mniejsze mniej lub bardziej znane okazy. Ścieżka jest w przeważającej części na otwartej przestrzeni warto więc zaopatrzyć się w nakrycie na głowę. Pośrodku Parku mamy też jeziorko, które w upalne dni pomoże.

Warto zabrać ze sobą na taką wyprawę strój kąpielowy i ręcznik, ba przy takiej powierzchni znajdziemy tu niewielką plażę i wodę na ochłodę, także po zwiedzaniu możemy się troszkę ochłodzić. Atrakcji jeśli chodzi o karuzele, wesołe miasteczko za wiele nie ma, ale skupiono się tu głównie na edukacji i przeniesieniu zwiedzających do pradawnych krain.

Ciekawym miejscem jest też tunel czasu gdzie mała, piękna lokomotywa zabiera Nas do momentu powstania Ziemi i pierwszych organizmów. Wspomnieć też należy o Oceanarium w Krasiejowie jako kolejny punkt wycieczki, nie robi takiego wrażenia jak w Bałtowie, ale warto samemu ocenić. Ceny biletów są podobne jak w innych parkach, a przy śledzeniu różnych stron można zyskać dużo rabatów na wejście, nawet wejście za darmo. Także z czystym sumieniem polecam i zapraszam do Jurapark w Krasiejowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright pasjoneo.pl 2019
Shale theme by Siteturner