Kreatynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – dla kogo przeznaczony jest te zabieg?

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż jest kobieta, która nie słyszała o takim zabiegu, jak keratynowe prostowanie włosów. Jednak z całą pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym taki zabieg polega, a także dla kogo jest on przeznaczony. Warto sięgnąć do historii tego zabiegu, który swoje korzenie ma w Ameryce Południowej. Można zatem skojarzyć, iż tamtejsze kobiety mają grube i gęste włosy, jednak między innymi z racji klimatu są one bardzo podatne na puszenie. Właśnie dlatego też korzystają one z tego zabiegu, a ich włosy robią piorunujące wrażenie.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Przede wszystkim jest to zabieg, który wiąże się z wprasowaniem pod wpływem wysokiej temperatury preparatu z keratyną, która to jak wiadomo jest naturalnym budulcem włosa. Wysoką temperaturę zwykle osiąga się przy pomocy prostownicy- stąd użycie w nazwie słowa prostowanie. Wykorzystuje się do tego specjalne preparaty, którymi najpierw skutecznie oczyszcza się włosy, a później docelowo aplikuje preparat z keratyną.

Dla kogo ten zabieg jest przeznaczony?

Tak naprawdę zabieg skierowany jest głównie do osób, które mają zniszczone włosy i poważne ubytki keratyny, tym samym uzupełnienie tych braków sprawia, że włosy są w zdecydowanie lepszej kondycji. Choć coraz częściej spotykamy się z tym, iż ktoś przeprowadza taki zabieg nawet mając zdrowe włosy, jednak chce tym sposobem je upiększyć, wygładzić, czy też zniwelować nadmierne puszenie.

Jak długo utrzymuje się efekt po takim zabiegu?

Wiele zależy tutaj od tego, jak wygląda ich pielęgnacja tuż po samym zabiegu. Jeśli używa się preparatów głęboko oczyszczających, które skutecznie wypłukują keratynę, to efekt oczywiście utrzyma się krócej. Jeśli jednak zastosuje się do pielęgnacji zalecanej przez fryzjerów, to efekt może nas zadowalać nawet przez kilka miesięcy.

Czy keratynowe prostowanie włosów można przeprowadzić samodzielnie w domu?

Obecnie na rynku mamy wiele ofert preparatów przeznaczonych do tego zabiegu, jednak należy mieć świadomość, iż konieczna jest wiedza w tym zakresie oraz profesjonalny produkt. Zastosowanie podróbki, czy złe przeprowadzenie zabiegu może bowiem skutkować zniszczeniem włosów, dlatego jeśli nie ma się doświadczenia to warto w tym celu udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.
Zabieg jakim jest keratynowe prostowanie włosów regularnie zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Trudno się dziwić, ponieważ efekty, które się uzyskuje są nie tylko widoczne, jako upiększenie, ale przede wszystkim zapewnia trwałą regenerację włosów. Wszystko to sprawia, iż właśnie jest to tak lubiany i popularny zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright pasjoneo.pl 2019
Shale theme by Siteturner