Kielce

Kielce – miasto posiadające ogromny potencjał

Wiele razy, rozmawiano o Kielcach, jako o mieście, które jako jedne z nielicznych w naszym kraju, posiada duży potencjał, który jest odpowiednio wykorzystywany, co ciekawego, mądre zarządzanie miastem, powoduje, że jest coraz lepiej. Oczywiście, pojawiają się sceptyczne opinię, jeśli chodzi o problemy, z jakimi każdego dnia trzeba się tutaj zmierzyć, jednak gdzie one nie występują, jak nie w całym kraju.

Wszyscy włodarze, zarządzający każdym miastem w Polsce, chcieliby aby budżet pozwalał im na znacznie ciekawsze posunięcia, ewentualnie bezrobocie, nie było tak wysokie, ale jak się nie ma co się chce, to docenia się to, co się ma.

Według mnie, widać to, po migracji mieszkańców, z innych części kraju, nie tylko w celu znalezienia pracy, przecież województwo świętokrzyskie, to przede wszystkim naturalna otoczka, z nim związana. Niech za niewielkie wyjaśnienie tych słów, posłuży informacja, o pięciu rezerwatach przyrody, które na pewno warto docenić i pielęgnować. Z drugiej strony, rozwijająca się infrastruktura nie mówiąc już o sporcie, do którego wrócimy, powoduje, że inwestorzy, coraz przychylnie patrzą na ewentualne posunięcia, jakie można wykonać na rynku, w celu stworzenia nowych firm, czy przedsiębiorstw, zapewniających i gwarantujących pracę. To właśnie w ich stronę, trzeba wykonywać ukłon, choć muszą zdać sobie oni również sprawę, że w obecnych czasach, nie liczy się wyłącznie to, jakie warunki oni stawiają, nikt im nie da już zerowych stawek podatkowych. W końcu przygotowane dla nich grunty, pod daną inwestycję, są dość drogimi wydatkami, dla budżetu nie tylko naszego miasta, więc powinno się docenić ten fakt, choć widać, że nie stanowi on problemu.

Jako mieszkaniec tego pięknego miasta, zgrzeszyłbym, gdybym powiedział, że źle się tutaj żyje, wręcz przeciwnie, nie zamieniłbym się na żadne inne rozwiązanie. Oczywiście, świetnie rozumiem młodych ludzi, wyjeżdżających za pracą poza granice naszego kraju, tutaj tak naprawdę, nie mają zbyt wielu szans, na odniesienie sukcesu zawodowego, jest ich zbyt dużo, do miejsc, jakie można im zaoferować.

Promocja naszego miasta, to przede wszystkim sport, zaczniemy od piłki ręcznej, i naszego holenderskiego sponsora, który jest już z nami od wielu lat. To dzięki niemu drużyna VIVE Kielce, liczy się na arenie nie tylko krajowej, gdzie wielokrotnie zdobyła już najwyższy laur, lecz coraz mocniej daje o sobie znać, w międzynarodowych rozgrywkach europejskich. Jednak to przede wszystkim szansa, dla młodych ludzi, których interesuje sport, miasto pomaga dofinansowując tą działalność, i podobnie jak w przypadku piłki nożnej, stara się zapewniać odpowiednie warunki do rozwoju.

W popularnym futbolu, chyba najbardziej uwielbianej dyscyplinie sportu w naszym kraju, z roku na rok, pomimo niewielkiego budżetu, odnosimy coraz lepsze wyniki, możemy się również pochwalić, bardzo nowoczesnymi obiektami sportowymi. Jak widać, Kielce na przestrzeni ostatnich lat, wykonały bardzo duży krok do przodu, by stać się miastem, nie tylko nowoczesnym, ale takim, które wcale nie umiera, i nie pozostaje w stagnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright pasjoneo.pl 2019
Shale theme by Siteturner