Magiczne ogrody

W podróży do… Magiczne Ogrody

Pytanie czy w wolne, ciepłe weekendy wolimy siedzieć z rodziną w mieście czy lepiej spakować plecak i ruszyć w nieznane. Wydaje się, że to drugie. Obecnie bardzo oblegane są wszelkie powstające Parki Rozrywki. Jeden z nich znajdziemy koło Puław, a dokładniej Janowca w miejscowości Trzcianki.

Park zwie się Magiczne Ogrody i jest młodym parkiem, bo powstał w 2014 roku. Od razu zyskał popularność, bo wkraczamy tam w taki bajkowy, magiczny świat czarownic, krasnoludów, gadających drzew, skrzatów czy wróżek. Jeśli chodzi o dojazd trzeba uważać na nawigację, bo może Nas troszkę źle pokierować, na trasie też jest mało informacji reklamujących ten park, ale kiedy znajdziemy się już na dobrej drodze z daleka można zobaczyć mocno pomarańczowe, wielkie marchewki wystające z ziemi.

Ogrody witają Nas ogromną bramą zapraszającą do krainy baśni i stworków. Ceny nie są wygórowane bo niecałe 30 zł bilet normalny, dzieci poniżej 100 cm wzrostu wchodzą za darmo, a ceny wejść grupowych są po sporych obniżkach. Tym bardziej ogromnym plusem jest to, że w tym bilecie mamy wszystkie atrakcje parku.

Wchodzimy do środka od razu do Domu Czarodzieja gdzie jest kawiarnia i miejsce na odpoczynek. Dalej przed nami wyłania się widok Marchewkowego Pola, na którym dzieciaki podlewają warzywa małymi konewkami. Dochodzimy do Łąki po której biegają Robanki, małe, zielone stworki. Potem skręcamy na Osadę Bulwiaków, gdzie kolejką możemy zwiedzić ich krainę i plantację róż. Dodać tu muszę, że w każdej z tych krain płynie szumiący strumyk, który daję ochłodę w gorące dni, a dla bardziej odważnych mamy jeziorko, gdzie można popływać tratwą. A w każdej części rosną także przeróżne, przepiękne rośliny.

Kolejną częścią krainy jest Dom Mordoli, witają one Nas świecącymi oczami, dalej przechodzimy do części głównie dla starszych dzieci czyli krasnoludzkie huśtawki, karuzele, wspinaczki i ogromna zjeżdżalnia, a nadmienię, że przy karuzeli trzeba się natrudzić.

O innych atrakcjach jakie możemy tam znaleźć można by dużo opowiadać. Na przykład warto wziąć strój kąpielowy dla malucha, bo znajdziemy tam małą plażę z basenikiem, jest też kilka trampolin, dmuchane namioty do skakania, z wielkich klocków można zbudować zamek, a dla starszaków zaserwowano spotkanie ze smokiem w Mroczysku (zaznaczę, że wstęp do tej akurat krainy jest dla dzieci w wieku powyżej 6 lat). Cały dzień na zabawę to za mało, ale naprawdę jeśli ktoś zaczyna przygody warto tam zajechać i odpocząć w cieniu drzew albo zaszaleć na zjeżdżalni, naprawdę każdy tam znajdzie swoje miejsce. Szczerze polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright pasjoneo.pl 2019
Shale theme by Siteturner