Ogród w donicy

Mini ogródek – widziałeś już tam wróżki?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś, czy w Twoim ogrodzie mają szansę wydarzyć się takie historie? Nie od dziś wiadomo, że ogrody to miejsca, gdzie dzieje się piękno. W ogrodzie odpoczywamy, relaksujemy się, urządzamy przyjęcia. Oczywiście leżakowanie to nie wszystko. To też dużo pracy. Trzeba stworzyć nasz ogród od podstaw. Trzeba sporego zaangażowania, by stworzyć przytulne miejsce odpowiadające naszym potrzebom.

A może ogród w donicy?

Nawet jeśli nie posiadamy dużego ogrodu lub po prostu chcemy czegoś innego, to możemy założyć maleńki ogródek w donicy. Wtedy na dobrą sprawę wystarczy nawet taras, czy balkon.
Niekiedy okazuje się nagle, że nasze dziecko zapragnęło posiadać własny mały skrawek ziemi pod uprawę kwiatków. A my za oknem domu mamy wspaniały, wypielęgnowany ogród, którego nie chcemy naruszać. Wtedy może nam przyjść z pomocą właśnie ogród, a właściwie ogródek w donicy.

No a gdzie ta magia?

Otóż okazuje się, że w takich maleńkich ogródkach z czasem potrafią zamieszkać równie maleńkie wróżki. Wydaje się to absurdalne? Dlaczego? Wyobraźcie sobie maleńki domek pokryty czerwoną dachówką, wąziutką ścieżkę wiodącą do drzwiczek frontowych. Niewielka dla nas choineczka wyglądająca jak stuletnia sosna. I właśnie podobno w takich ogródkach zamieszkują wróżki. Ale oczywiście ten ogródek nie może wyglądać byle jak.

A więc jak je zwabić?

Pamiętajmy, by taka mała oaza wyglądała zachęcająco dla oka. Na początek trzeba oczywiście przygotować dobrej jakości podłoże, bo przecież będziemy sadzić żywe rośliny, które w małej donicy potrzebować będą źródła pożywienia dla siebie. Jak już mamy podstawę, to musimy wstawić domek, uroczy, przytulnie wyglądający. Potem dokładamy kolejne elementy naszej małej aranżacji. Na przykład z pomalowanych na biało i polakierowanych lakierem do drewna patyczków do lodów ustawiamy płotki oddzielający poszczególne obszary ogrodu. Przyda się posadzić roślinę pnącą, by utworzyła ścianę zieleni. Jako tło posadźmy większego iglaka, będzie podstawą i tłem. W następnej kolejności sadzimy różnej wysokości rośliny kwitnące, bo przecież pamiętamy z myślą o kim powstaje nasz ogródek?! Bardzo ważne, by kompozycja była kolorowa, radosna. Jak już mamy zaaranżowane nasze kwiaty, to teraz możemy dołożyć takich elementów, jak figurki zwierząt, kamyki, wyglądające na potężne głazy.

Dzieci będą zachwycone

Może jest to dość fantastyczna wizja, ale dlaczego by nie nie puścić trochę wodzy fantazji. Nawet jeśli nie posiadamy pociech, którym nikt nie dziwiłby się takich pomysłów, to nikomu nie zaszkodzi obudzić w sobie dziecka. Każdy z nas czasem ma ochotę wrócić do czasów, kiedy wszystko wydawało się możliwe i prawdopodobne, nawet wróżki latające nad kwiatami w naszym ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright pasjoneo.pl 2019
Shale theme by Siteturner