Mała architektura

Osiedle XXI wieku

Być może sami dziś już nie mieszkamy w blokach, ale każdy z nas ma z pewnością wspomnienia związane z blokowiskami. Będąc dzieckiem mogliśmy spotykać wiele dzieci bawiących się w piaskownicy. Być może dziś jako osoby starsze również chętnie odwiedzamy nasze osiedle, ale już w innej formie. Prawda jest taka, że osiedle musi być wielofunkcyjne, by spełnić wymagania każdego jego mieszkańca. Jak powinno ono wyglądać na XXI wiek?

Uwagę zwracamy na wiele czynników zanim kupimy swoje wymarzone mieszkanie. To co rzuca nam się pierwsze w oczy to oczywiście mała architektura. W dzisiejszych czasach ważne jest, by pojawiły się stojaki na rowery, kosze na śmieci czy ławki parkowe. Należy połączyć tutaj dwa składniki – funkcjonalność i estetyczność. Czy jest to trudne? Otóż nie.

Coraz częściej mamy dostęp do naprawdę wysokiej jakości produktów, które mogą współgrać z otoczeniem danego osiedla, ale również każdego innego miejsca. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że są one zamieszkiwane przez osoby w różnym wieku. Potrzebne są zatem zarówno stojaki na rowery dla aktywnych osób, ale również ławki parkowe dla osób starszych, które chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Oczywiście wszystko musi być dopasowane z gustem.

Wiele osiedli posiada swój charakterystyczny klimat. Nie trudno jednak o zakup takich produktów, ponieważ wybór jest naprawdę spory. Faktycznie coraz więcej miejsc spełnia wymogi ich użytkowania przez społeczność. O ile kosze na śmieci stają się już podstawą to nadal uczymy się, by w takich miejscach pojawiały się ławki parkowe czy chociażby stojaki na rowery. Czy jest to zbytek? Na pewno byśmy tak tego nie ujęli. Kosze na śmieci traktujemy jako podstawę. Ale pamiętajmy, że wspomniane stojaki na rowery to również ważny element, który składa się na poprawę naszego środowiska. Wybierając rower zamiast samochodu przyczyniamy się do lepszej jakości naszego otoczenia. Zatem jeśli takie gadżety pojawią się na naszym osiedlu pewnym jest, że więcej osób zacznie z nich aktywnie korzystać. Jeśli chodzi o ławki parkowe to już bardziej je akceptujemy. Nie stanowią dla nas nowoczesnego gadżetu. Są dla większości tak potrzebne niczym kosze na śmieci.

Poza tą małą architekturą wymienia się jeszcze kilka innych równie ważnych cech, które powinno posiadać osiedle XXI wieku. Podczas zakupu naszego wymarzonego mieszkania oprócz wyżej wymienionych produktów małej architektury ważna jest dla nas także dzielnica, w której znajduje się dane osiedle. Wiele osób ceni sobie miejsca, które cieszą się nieskazitelną opinią. Dodatkowo zważamy uwagę czy daleko jest do sklepów, przystanków autobusowych, szkół czy naszej pracy. Bez wątpienia wszystkie te czynniki wpływają na naszą ostateczną decyzję. Nie możemy jednak oszukiwać, dlatego należy przyznać, że mała architektura, która rzuca się od razu w oczy ma swoje spore znaczenie.

Osiedle XXI wieku to osiedle nowoczesne, które przykuwa nie tylko dobrą opinią, ale również nieskazitelnym wyglądem. Musi być nie tylko efektowne, ale również użytkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright pasjoneo.pl 2019
Shale theme by Siteturner